O MNIE, KONTAKT I WSPÓŁPRACA


Notice: Undefined variable: footnotelist in /home/tologicz/domains/tologiczne.pl/public_html/wp-content/plugins/latex2html/inc/core.php on line 475

Jakie mam kompetencje?

Jestem doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych ,,Academia Artium Humaniorum” na UMK w Toruniu.  Interesuję się logiką deontyczną. To taka logika, która zajmuje się między innymi wnioskowaniami o charakterze normatywnym – tym, w jaki sposób możemy wnioskować jakąś normę z innych norm. Ale to bardzo specjalistyczna dziedzina. Moim drugim zainteresowaniem jest semiotyka logiczna – ogólna teoria znaków, na którą składają się takie dziedziny, jak syntaktyka, semantyka i pragmatyka. Ta pierwsza zajmuje się relacjami między znakami, druga związkami znaków z rzeczywistością, zaś trzecia relacjami między znakami a użytkownikami tych znaków.

Póki co, jestem autorem dwóch artykułów naukowych, które z różnych powodów miałem okazję napisać na studiach i opublikować w czasopismach naukowych oraz jednego przekładu, którego jestem współautorem.

(1) Popławski, P. (2020). Kazimierza Ajdukiewicza analiza syntaktyczna a problem wyrażeń niepełnych. ,,Filozofia Nauki” 28(4): 39-60.        Kliknij tutaj,  

(2) Popławski, P. (2021). O przynależeniu jako naczelnej wartości domu. ,,Edukacja Filozoficzna” 71: 167-190.         

(3) Frege G. (2021). O pojęciu i przedmiocie, przeł. Popławski Patryk, Michalski Rafał. ,,Studia z historii filozofii” 12(2): 7-23.   

Zobacz mój profil na Google Scholar.

Moje umiejętności techniczne

  • Potrafię pracować w środowisku LaTeX i WordPress.
  • Znam płynnie język angielski.
  • Posiadam umiejętność tłumaczenia anglojęzycznych i niemieckojęzycznych tekstów.
  • Potrafię przeprowadzać research badawczy.
  • Potrafię pisać teksty naukowe i uczę się pisać teksty popularnonaukowe.
  • Obsługuję Word na poziomie zaawansowanym.
  • Mam doświadczenie w prowadzeniu blogów – kiedyś z sukcesem prowadziłem blog, który miał spore zainteresowanie.
  • Umiem również pisać newsy i artykuły informacyjne – pisałem kiedyś dla wiadomości24.pl (portal już nie istnieje).

Jaka współpraca mnie interesuje?

Jestem zainteresowany wszelkimi inicjatywami, które mają promować naukę i edukację ogólnie rozumianą – wydarzenia, akcje internetowe i tak dalej.

Z chęcią napiszę artykuły popularnonaukowe z dziedziny logiki dla innych portali internetowych.

Dopuszczam wzajemną promocję treści, ale tylko dla stron, które zajmują się tematyką naukową i popularnonaukową.

Tak naprawdę jestem otwarty na dowolne propozycje współpracy. 

Skontaktuj się ze mną poprzez poniższy formularz (możesz ten formularz wykorzystać w dowolnym innym celu, żeby się ze mną skontaktować :):

[wpforms id=”263″]

Kim jestem prywatnie?

Jestem posiadaczem szczurów hodowlanych – uwielbiam te małe istotki. Mieszkam z moim partnerem w Toruniu od pięciu lat. Moja droga do zainteresowania się pracą naukową była długa i kręta, bowiem dopiero kilka lat temu znalazłem to, co mnie naprawdę interesuje. 

Kiedy byłem w szkole podstawowej i gimnazjalnej, orłem z nauki nie byłem – klasyczny leniuch ot co. Na maturę zacząłem przygotowywać się dopiero miesiąc przed :-), a zdawałem ją między innymi z wiedzy o społeczeństwie – daleko więc byłem od tego, czym się teraz zajmuję. Zainteresowanie nauką pojawiło się u mnie dopiero, gdy poszedłem na uniwersytet – być może brakowało mi wcześniej wolności naukowej, a sztywny program edukacji mnie męczył. Zanim jednak dotarłem na filozofię, przeszedłem – chociaż nigdy nie skończyłem – przez ekonomię, filologię polską i studia międzyobszarowe. Czasu tego nie uważam za zmarnowany, lecz raczej wzbogacający.

Wraz z moim partnerem polubiliśmy kilka lat temu podróże – naszym aktualnym celem jest zwiedzenie wszystkich fajnych miejsc w Polsce, kilka już mamy za sobą. Jak najwięcej chodzenia! Jestem też wielkim fanem komiksów i animacji z wydawnictwa DC Comics